США не підтримають турецьку операцію в Сирії і відводять війська


У Білому домі заявляють, що США не гратимуть жодної ролі у неминучій турецькій військовій операції проти підтримуваних Вашингтоном курдських сил на північному сході Сирії

Про це повідомляє BBC з посиланням на відповідну заяву. Об этом сообщает a3f.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Збройні сили Сполучених Штатів не підтримають і не будуть задіяні в турецькій операції. Збройні сили США, перемігши місцевий "халіфат" ІДІЛ, більше не знаходитимуться в цій зоні. Туреччина несе відповідальність за всіх бійців Ісламської Держави, полонених в цьому районі протягом останніх двох років", – йдеться в заяві.

Білий дім також заявив, що Туреччина візьме на себе всю відповідальність за бійців групи "Ісламської держави", захоплених за останні два роки.

"Уряд США тиснув на Францію, Німеччину та інші європейські країни, з яких прибуло багато захоплених бійців ІДІЛ, щоб забрати їх назад, але вони відмовили. Сполучені Штати не затримуватимуть їх, тому що це може тривати роки і дорого коштуватиме платникам податків у США", — йдеться у заяві.

У заяві не згадуються курдські загони YPG, які дотепер були отримували сильну підтримку з боку США та були основними союзниками західних країн у боротьбі з ісламськими фундаменталістами.

У січні Трамп погрожував "розорити" Туреччину, якщо та атакує курдів.

Нагадаємо, Туреччина оголосила, що цього тижня почне повітряну і наземну військову операцію в Сирії в регіоні, який в основному контролюється курдськими загонами YPG, яких Анкара вважає терористами.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/10/07/ssha_ne_pidtrymayut_turecku_operaciyu_v_syriyi_i_vidvodyat_viyska”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя