Лукашенко зажадав від Москви компенсації за забруднену нафту


Президент Білорусі Олександр Лукашенко вимагає, щоб Росія компенсувала мільйонні втрати Білорусі через надходження забрудненої російської нафти

Про це повідомляє білоруське агентство "БЕЛТА". Об этом сообщает ua3.in.ua со ссылкой на СМИ.

Лукашенко підкреслив, що Білорусь пізніше назве точну суму збитку через брудну російську нафту, яка надійшла в нафтопровід "Дружба", після ревізії нафтопереробних заводів.

"Розхлябаність і розхитаність на території Росії (а це тисячі кілометрів) — і величезна труба була забруднена отруйною нафтою", — заявив він.

"Це величезний збиток, нанесений нафтопроводу, самому обладнанню на нафтопроводах і нафтопереробних заводах. І це величезний збиток, який був нанесений країні. Ми недоотримали певний прибуток, валютну виручку, транзит — ми величезні гроші втратили. Це сотні мільйонів доларів", — додав Лукашенко.

Лукашенко пояснив, що питання конкретної суми і механізму компенсації втрат білоруській стороні від поставки неякісної російської нафти з президентом Росії не обговорювалося. Проте, за його словами, Владімір Путін в публічних виступах визнавав наявність шкоди.

"Він розуміє, що треба збиток компенсувати. Він сам сказав, що це величезні втрати для Росії, іміджеві втрати. А в центрі цього збитку лежить Білорусь. Ми найбільше втратили від цього. Він публічно визнав, що це величезний збиток. Який? Фахівці порахують. Думаю, росіяни не повинні це оскаржувати. Що, ми з росіянами підемо судитися з цього питання? Думаю, ми розберемося, хто кому що винен", — упевнений Лукашенко.

  • Нагадаємо, раніше білоруський концерн "Белнефтехим" тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів з Росії в інші країни, зокрема Україну.
  • Через неякісну російську нафту на Мозирському нафтопереробному заводі в Білорусі сталася поломка.
  • Білорусь працює над мінімізацією наслідків надходження з Росії неякісної нафти і буде обговорювати з ПАТ "Транснефть" компенсаційні механізми.
  • "Укртранснафта" вимушено призупинила транзит нафти магістральним нафтопроводом "Мозир-Броди" (магістральний нафтопровід "Дружба") через неякісну сировину.
  • 25 квітня Польща повідомила білоруській стороні про зупинку транзиту російської нафти по нафтопроводу "Дружба". Зокрема, як заявив представник ВАТ "Гомельтранснафта Дружба" Андрій Веріго, польська сторона повідомила білоруську, що причина такого кроку — низька якість нафти.
  • 26 квітня "Укртранснафті" заявили, що знайшли технічне рішення для відновлення прокачування нафти трубопроводом "Дружба", призупинене через неякісну російську сировину — транзит відновлять до 10 травня.
  • Росія в ході проведених переговорів у Мінську запропонувала перемістити обсяг неякісної нафти на зберігання до системи митних ліцензійних складів "Укртранснафти", щоб потім під митним контролем випускати нафту на підмішування в режим експорту.
  • 2 травня головний інженер компанії "Гомельтранснафта Дружба" Андрій Вериго заявив, що
    у нафтопроводах Росії, Білорусі, України і Польщі накопичилося близько 5 млн тонн "брудної" нафти - з підвищеним вмістом хлорорганічних речовин.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/05/13/lukashenko_zazhadav_vid_moskvy_kompensaciyi_za_zabrudnenu_naftu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя